Obchody Dnia Seniora w Gminie Dębowiec

2017-10-27 13:40
Galeria

" Nie starzeje się ten, kto nie ma na to czasu"
                                     Benjamin Franklin

We środę 25 października najstarsi mieszkańcy naszej gminy zebrali się w budynku Ochotniczej Straży Pożarnej w Dębowcu  by właśnie tego dnia celebrować obchody Dnia Seniora. Spotkania te mają wieloletnią tradycję w naszej gminie, odbywają się od 1976 roku. Są wspaniałą okazją by osoby starsze mogły wyjść z domu, spotkać się ze swymi przyjaciółmi, porozmawiać w życzliwej atmosferze przy kawie i herbacie, a przede wszystkim służą integracji. Najstarszych mieszkańców naszej gminy powitała dyrektor ośrodka kultury Karina Bogusz.

Życzenia naszym drogim seniorom złożył Wójt Gminy Dębowiec – Tomasz Branny, który skierował do zebranych ciepłe słowa, docenił on pracę zebranych na rzecz rodzin i społeczności lokalnej oraz ich zaangażowanie w życie społeczne. Serdeczne słowa do seniorów skierowali również Przewodniczący Komisji Kultury Gminy Dębowiec Pan Bronisław Brudny oraz ks. Bogdan Wawrzeczko z parafii ewangelicko -augsburskiej ze Skoczowa. Na spotkaniu obecnych było ok. 90 osób z terenu naszej gminy, wielu uczestników przekroczyło 80-ty rok życia. Najstarsi seniorzy zostali wyróżnieni upominkami ufundowanymi przez Gminę Dębowiec. Dla pozostałych uczestników organizatorzy przygotowali również drobne upominki. W programie artystycznym wystąpiła kapela góralska Zbójnicy ze Szczyrku. Kapela powstała w 2004 r., a tworzą ją górale o bogatych, rodzinnych tradycyjnych muzykowania, a ich umiejętności kształtowane były przez lata edukacji.
Organizatorzy dziękują Kołu Gospodyń Wiejskich z Dębowca za pomoc w organizacji imprezy. Mamy nadzieję, że za rok spotkamy się wszyscy w dobrych humorach i w dobrym zdrowiu.

 
Facebook