Rodzinne, niedzielne popołudnie

2017-06-08 14:20
Galeria

W niedzielę 4 czerwca br. w Parku Jubileuszowym przy Tężni Solankowej w Dębowcu odbył się Piknik Rodzinny z okazji Dnia Matki zorganizowany przez Gminny Ośrodek Kultury w Dębowcu, przy współpracy KGW i Szkoły Podstawowej w Dębowcu.

Park wypełniony był całymi rodzinami z dziećmi, dziadkami, a także turystami. Wszystkich zebranych przywitała dyrektor gminnego ośrodka kultury – Karina Bogusz, która w swojej przemowie podkreśliła jak ważnym dniem jest Dzień Matki, życząc wszystkim Mamom z okazji minionego święta: zdrowia i wszelkiej pomyślności.

Jako pierwsi na scenie zaprezentowali się uczniowie Szkół Podstawowych z terenu Gminy Dębowiec. Wśród nich znaleźli się laureaci gminnego konkursu talentów: Agata Pasterny z utworami „ Drzwi do kariery” oraz „The show”, a także z wierszem pt.: „Córeczka”, Barbara Branny z utworem Ady Szulc „Od dziś masz mnie…” oraz Jakub Matejczuk z utworami „Konie zielone” oraz „Zapomnieć chcę”.
Z wierszem Jana Brzechwy pt.: „Pan Słowik” zaprezentowała się również Marta Stuchlik.


Po występach młodych artystów z naszej gminy na scenie pojawiła się Justyna Lewandowska – niezwykle utalentowana laureatka wielu przeglądów i festiwali muzycznych. W swoim recitalu wykonała piosenki m. in.: z repertuaru Anny Jantar, Anny Rusowicz oraz Barbary Derlak.

Przy okazji koncertu zostały ogłoszone wyniki konkursu zorganizowanego przez gminny ośrodek kultury pn.: „A ja wolę moją mamę”, które przedstawiają się następująco:
I miejsce – Wiktoria Kozieł i Nadia Bilich
II miejsce – Zuzanna Kowalska
III miejsce – Oliwier Kozieł

Podczas pikniku nie zabrakło licznych atrakcji dla dzieci, a także specjałów przygotowanych przez dębowieckie gospodynie.

Wszystkim zwycięzcom gratulujemy wygranej, zaś wszystkim wykonawcom i przybyłym gościom dziękujemy za miło spędzone popołudnie.

Facebook