UDANA PASSA UKS DĘBOWIANKA

2017-12-22 10:34

Bardzo udanie kończy się rok dla siatkarek dębowieckiego UKS-u. Kadetki, które walczyły w 2 lidze śląskiej, po dramatycznym meczu z liderem w ostatniej kolejce rundy zasadniczej, awansowały do 1/8 finału Mistrzostw Śląska. Walka o awans toczyła się do ostaniej kolejki, a bezpośrednim rywalem była drużyna Szkoły Mistrzostwa Sportowego z Jastrzębia. Jednak 2 wygrane sety i zdobyty punkt we wspomnianym liderem z Rybnika, dał awans naszej drużynie, ku uciesze licznie zgromadzonej na tym meczu publiczności. W dniach 3-5.01.2018 w Sosnowcu odbędzie się turniej 1/8 finału Mistrzostw Śląska, z udziałem naszej drużyny oraz ekip z Sosnowca, Rudy Śląskiej i Mikołowa.

Bardzo dobrze radzą sobie zawodniczki sekcji minisiatkówki, które prawie w komplecie awansowały do 3 rundy Mistrzostw Ślaska o Puchar Kinder + Sport 2018. Pierwszy zespół w kategorii trójek ( rocznik 2006 i młodsi ) nie przegrał dotąd żadnego meczu i z pierwszego miejsca awansował do kolejnego etapu. Drugi zespół trojek awansował z drugiego miejsca, podobnie jak drużyna startująca w kategorii czwórek ( rocznik 2005 i młodsi ). Ponadto nasza najlepsza trójka wywalczyła brązowy medal w turnieju o Puchar Starosty Raciborskiego. Młode siatkarki rywalizowały z rówieśniczkami min. z Żor, Krzanowic, Wodzisłąwia Śląskiego , Jastrzębia, Gliwic, Bytomia, Świętochłowic, Łazisk Górnych czy Rybnika. W Turnieju Mikołajkowym, który został zorganizowany w Dębowcu i zgromadził najlepsze zawodniczki minisiatkówki z Powiatu Cieszyńskiego , dwa pierwsze miejsca także wywalczyły nasze zawodniczki.

,,.......Bardzo cieszymy się z tak dobrych wyników naszych zawodniczek, a zwłaszcza awansu kadetek do grona kilkunastu najlepszych drużyn na Śląsku. Liczymy, że obóz zimowy, na którym będzie w przerwie międzyświątecznej trenować 35 zawodnicek, bedzie świetnym przygotowaniem do startu w dalszych rozgrywkach zarówno dla kadetek jak i zawodniczek sekcji minisiatkówki. Cieszymy się także, że możemy godnie reprezentować Gminę Dębowiec na arenie całego Śląska....."

Galeria

Facebook