UKS Dębowianka rozpoczyna nowy sezon

2017-09-25 13:49
Galeria

  

Siatkarki UKS Dębowianka w najbliższą środę 27 września rozpoczynają zmagania w śląskiej lidze kadetek. W pierwszym etapie terytorialnym rozgrywek rywalizują z drużynami z Rybnika, Żor, Krzanowic i Jastrzębia. W dalszych etapach przyjedzie im rywalizować z pozostałymi zespołami z całego Śląska. Swoje mecze rozgrywają na sali Gimnazjum w Dębowcu w środy o godz.18.30, a co drugi tydzień grają mecze wyjazdowe. Za niedługo ruszają rozgrywki mini siatkówki, w których, jak w ubiegłym roku wystartują we wszystkich kategoriach ( dwójki, trójki, czwórki) zawodniczki UKS-u. O aktualnej sytuacji w klubie i przygotowaniach opowiada trener Włodzimierz Habarta.

,,......Za nami bardzo intensywny okres przygotowań do nowego sezonu 2017/2018. Przygotowania rozpoczęliśmy od 1 sierpnia, cięzko pracowaliśmy na trenigach w Dębowcu, następnie wyjechaliśmy na obóz do Janowa Lubelskiego, a potem graliśmy serię sparingów i braliśmy udział w różnych turniejach. Dziewczęta wystepujące w lidze kadetek, wspierane są młodziczkami, które mogą nabierać doświadczenia w rywalizacji ze starszymi zawodniczkami, przez co będą zdecydowanie lepiej przygotowane do gry w swojej kategorii wiekowej. Bardzo prężnie działa sekcja mini siatkówki i pierwszego roku młodziczek. Aktualnie trenują trzy razy w tygodniu, a w weekendy będą rozgywać turnieje o mistrzostwo województwa ślaskiego. Liczymy na to, że powtórzą dobre wyniki z ubiegłego roku, a zdobyte doświadczenie zaprocentuje w kolejnych latach szkolenia i gry. "

Jeszcze przed wakacjami UKS Dębowianka zorganizował Festyn Rodzinny z Siatkówką , w czasie którego zawodniczki grały ze swoimi rodzicami w drużynach , co pozwoliło niektórym rodzicom przekonać się , że siatkówka, zwłaszcza w wydaniu plażowym jest ciekawym i dosyć wymagającym sportem. Zabawa i bardzo zacięta rywalizacja przyniosła wszystkim uczestnikom wiele radości i satysfakcji, a frekwencja i zaangażowanie przerosło wszelkie oczekiwania. W czasie wakacji zorganizowano Turniej Siatkówki Plażowej. W sierpniu siatkarki pracowały na obozie w Janowie Lubelskim, a 23 września UKS Dębowianka był gospodarzem i organizatorem Turnieju o Puchar Wójta Gminy Dębowiec.

,,...Bardzo cieszymy się, że w ubiegłym roku udało nam się zorganizować remont boisk do siatkówki plażowej, które służą przecież nie tylko siatkarkom, ale także uczniom ze Szkoły Podstawowej i Gimnazjum oraz mieszkańcom całej gminy. Wielokrotnie przed naszymi treningami korzystała z nich złaszcza młodzież, jak i dorośli z całymi rodzinami. Dzięki temu mogliśmy zorganizować po raz kolejny Festyn Rodzinny z Siatkówką i rozgrywki siatkówki plażowej. Dzięki temu także, nasze zawodniczki były przygotowane i rywalizowały w kategorii młodziczek i kadetek w turniejach półfinałowych województwa ślaskiego w siatkówkce plażowej. Kolejny raz na obozie letnim było z nami prawie 40 zawodniczek, gdzie oprócz treningów siatkówki, kształtowaliśmy charakter i wytrzmałość na spływie kajakowym, nie zabrakło również atrakcji jak park linowy, zajęcia sportowe nad Zalewem Janowskim, wizyty w Parku Wodnym Otylia, wycieczki do Zamościa, zajęć tanecznych z salsation. Przede wszystkim jednak mogliśmy trenować na 3 sektorowej hali sportowej, gdzie w jednym czasie 3 sekcje: mini siatkówka, młodziczki i kadetki ze swoimi trenerami i trenerem koordynatorem, mogły razem prowadzić komfortowo zajęcia. Na przełomie grudnia i stycznia planujemy kolejny, jak w poprzednim roku obóz zimowy, w czasie którego niektóre zawodniczki poza treningami z siatkówki, będą miały okazję pierwszy raz stanąć na nartach lub doskonalić zdobyte na poprzednich obozach umiejętności. Poza tym udało nam się koleny raz pozyskać środki z Ministerstwa Sportu w Programie ,,KLUB", kontynuujemy współpracę ze sponsorami. Dzięki temu i wsparciu Gminy Dębowiec jakość pracy w naszym klubie ciągle wzrasta. "

Aktualnie w klubie trenuje w trzech sekcjach: minisiatkówka, młodziczki i kadetki, około 50 zawodniczek. Trwa nabór uzupełniający zwłaszcza w sekcji mini siatkówki z roczników od 2007 do 2004. Treningi odbywają się we wtorki i środy od 16.00 – 17.30 i w piątki od 16.00 – 18.00 na sali gimnastycznej w Dębowcu. Zachęcamy młode dziewczęta do przeżycia przygody z siatkówką.

 

Facebook