UKS DĘBOWIANKA

2018-02-26 07:54

Bardzo udanie zakończył się rok 2017 dla siatkarek dębowieckiego UKS-u. Kadetki, które walczyły w 2 lidze śląskiej, po dramatycznym meczu z liderem w ostatniej kolejce rundy zasadniczej, awansowały do 1/8 finału Mistrzostw Śląska, a zawodniczki sekcji minisiatkówki, prawie w komplecie awansowały do 3 rundy Mistrzostw Ślaska o Puchar Kinder + Sport 2018. Aby jeszcze lepiej się przygotować do kolejnych zmagań na arenie wojewódzkiej i przeżyć kolejną niezaponianą przygodę siatkarki wybrały się na obóz zimowy. W trakcie obozu zawodniczki do obiadu uczyły się i doskonaliły jazdę na nartach, a później na kolejnych 2 treningach przygotowywały się do dlaszych etapów rozgrywek. W czasie obozu nie zabrakło także innych atrakcji jak zajęcia muzyczno – ruchowe z instruktorami tańca i Zumby, wyjścia do Parku Wodnego czy wspólnej zabawy sylwestrowej. Po obozie w turnieju 1/8 finału Mistrzostw Śląska, kadetki mimo ambitnej postawy i wyrównanej walki uległy zespołom z Rudy Śląskiej, Czechowic i Żywca. Aktualnie rozpoczęły zmagania w grupie z zespołami z Katowic i Będzina o 16 miejsce w województwie śląskim. Rywalizacja potrwa do końca marca, a w pierwszym pojedynku na wyjeździe w Katowicach, Dębowianki odniosły zdecydowane zwycięstwo 3-0. Kadetki występują w składzie : Marcelina Klimsza ( kapitan), Paulina Zawada, Weronika Bogusz, Julia Niemiec, Julia Fober, Oliwia Jurkowska, Paulina Wróbel, Karolina, Foltyn, Karolina Stoszek, Julia Cholewik, Patrycja Grzybek, Weronika Żyła.

Z kolei zawodniczki , które już od września będą rywalizować w rozgrywkach młodziczek, dzielnie walczyły w 3 etapie mistrzostw ślaska czwórek. Niestety po kilku porażkach 1-2 w

tie-brekach musiały uznać wyższość koleżanek z Żor i Pyskowic i ostatecznie nie awasowały do najlepszej 16 w województwie, zostając sklasyfikowane w piewrwszej dwudziestce na Śląsku.

Jeszcze lepiej poradziły sobie drużyny trójek. Drugi zespół również po ambitnej walce podobnie jak czwórki nie awansowały do najlepszej 16 w województwie, uznając wyższość zawodniczek z SMS Jastrzębie, Krzanowic i niestety pierwszemu zespołowi Dębowianki. Rywalizujący w tej samej grupie pierwszy zespół wygrał wszystkie swoje pojedynki bez straty seta i awansował do najlepszej 16 Mistrzostw Ślaska o Puchar Kinder + Sport 2018. W najbliższych turniejach będą rywalizować z zepołami Katowic, Łazisk i Pszczyny, a wiele wskazuje na to, że ich rywalkami będzie także zespół z Zawiercia aktualne Mistrzynie Polski. Czwórki grały w składzie : Olga Konieczny, Zofia Gołembiewska, Marta Haratyk, Julia Brachaczek, Kamila Szendzielarz, Karolina Walek.

Pierwszy zespół trójek : Zuzanna Kowalska, Oliwia Hławiczka, Julia Trzeciak, Zofia Habarta

Drugi i trzeci zespół trójek : Oliwia Kłoda, Dorota Moskwik, Kamila Kubala, Justyna Pelar, Roksana Hernik-Kawulok, Julia Wróbel, Oliwia Żur, Maria Bogusz.

,, Myślę, że śmiało możemy powiedzieć, że ten rok to po sezonie, kiedy awasowaliśmy do II ligi kobiet, to najlepszy okres w historii klubu. Pod każdym względem : organizacyjnym i szkoleniowym.Wszystkie zespoły pokazują, że są w stanie nawiązać walkę na arenie Śląska, plasujemy się w gronie 16 najlepszych klubów w województwie, realizujemy Program Klub z MSiT, jeździmy 2 razy w roku z prawie 40 zawodniczkami na obozy sportowe letnie i zimowe, w szkoleniu w ubiegłym roku przewinęło się ponad 60 zawodniczek w różnym wieku, zorganizowaliśmy wiele turniejów, festyn, a nasze zawodniczki dodatkowo osiągają sukcesy sportowe także w szkołach, które reprezentują.Klub się cały czas rozwija i wierzymy, że będzie jeszcze lepiej. To także dobry czas na podziękowania dla Gminy Dębowiec, władz klubu, sympatyków, a przede wszystkim Rodziców, za bardzo duży wkład bezinteresownej pracy i zaangażowania w rozwój i działalność naszego klubu." podsumowuje trener Włodzimierz Habarta

Galeria

  
Facebook