Urząd Gminy Dębowiec
43-426 Dębowiec,
ul. Katowicka 6
Godziny pracy Urzędu:
Poniedziałek - Środa 7.30 - 15.30
Czwartek 7.30 - 16.30
Piątek 7.30 - 14.30
wtorek 30 maja 2023
Przejdź na nasz profil Facebook

AKTYWNE LATO Z UKS DĘBOWIANKA

Bardzo intensywne było mijające lato w działalności klubu UKS Dębowianka. Wiele działo się głównie dzięki realizacji zadań publicznych współfinansowanych przez Gminę Dębowiec, co sprawiło, że nasza lokalna społeczność miała okazję do aktywnego spędzenia wolnego czasu, a dzieci i młodzież do udziału w imprezach sportowych i rekreacyjnych, a także wyjazdu na obóz sportowy nad morze do Gdyni. Bardzo miłe jest także przekazanie informacji o otrzymaniu dofinansowania działalności klubu z programu ,,KLUB 2022”  ( 10.000 zł ) oraz ,,SPORTOWE WAKACJE Z FUNDACJĄ LOTTO 2022”    ( 28.000 zł ).

Rodzinny festyn z siatkówką plażową

W niedzielę 3 lipca na boiskach do siatkówki plażowej i zielonych terenach przy Szkole Podstawowej w Dębowcu odbył się jak co roku Rodzinny festyn z siatkówką plażową. Festyn zgromadził całe rodziny, które nie tylko mogły rywalizować w turnieju siatkówki plażowej, ale także aktywnie spędzić czas w rodzinnym gronie. Rodzice i działacze klubu UKS Dębowianka zatroszczyli się także o bogaty darmowy  bufet jak grill, ciasta, napoje, owoce, lody, wata cukrowa i przepyszne gofry. W turnieju drużyn, które musiały składać się z dziecka i rodzica lub innego członka rodziny wzięło udział aż 23 zespoły. Po zakończeniu rywalizacji boiska były jeszcze długo wypełnione rodzinnym graniem już nie na punkty, ale dla przyjemności.


Zajęcia sportowe dla dzieci i młodzieży w czasie wakacji letnich

Przez cały okres wakacji letnich klub UKS Dębowianka prowadził zajęcia sportowe dla dzieci i młodzieży, a zwłaszcza dla dziewcząt, które nie zawsze chętnie podejmują aktywność fizyczną w czasie wolnym. W trakcie realizacji zadania przeprowadzone zostały zajęcia z siatkówki plażowej i halowej, zajęcia ogólnorozwojowe, zajęcia przy muzyce oraz różne konkursy i turnieje, a wszystko zakończyło się wspólną nagrodą kulinarną  - wszyscy uczestnicy zajęć na zakonczenie zajęć i wakacji wzięli udział w turnieju i wspólnym jedzeniu pizzy.


Obóz sportowy Aktywne Wakacje

W dniach 18.08. - 29.08.2022 klub UKS Dębowianka zorganizował obóz sportowy Aktywne Wakacje. Tym razem uczestnicy udali się nad polskie morze do Gdyni, gdzie mogli nie tylko aktywnie spędzić wakcaje w czasie zajęć sportowych, ale także poznać historię Polski i walory krajoznawcze Pomorza. W czasie obozu poznano historię Gdyni, zwiedzono poniemiecką Torpedownię, Statek Muzeum ,, Błyskawica” i Dar Pomorza, Muzeum Marynarki Wojennej, a także dzieci wzięły udział w turnieju siatkówki plażowej ,,Aktywna Plaża” rozgrywanym na głównej plaży Śródmieście. Klub uzyskał także dofinansowanie z Fundacji Lotto co pozwoli na pawie bezpłatny udział zawodniczek w planowanym obozie zimowym w czasie ferii.