Piątek 7.30 - 14.30
sobota 27 lipca 2024
Przejdź na nasz profil Facebook

Młodziczki UKS Dębowianka na 13 miejscu w Polsce

W Warszawie na boiskach Monta Beach Volley Club odbył się Finał Mistrzostw Polski Młodziczek w siatkówce plażowej. Bardzo udany występ zanotowały siatkarki UKS Dębowianka Zuzanna Kowalska i Zofia Habarta, które w trwających dwa dni zmaganiach wywalczyły 13 miejsce.
W finale Mistrzostw Polski zagrały najlepsze 32 pary w Polsce. Zawodniczki z Dębowca pokonały 2-0 drużynę MKS Wieża Radków z województwa dolnośląskiego oraz 2-1 siatkarki z AS Trefl Gdańsk, które wywalczyły wcześniej pierwsze miejsce w województwie pomorskim. Później jednak doznały porażki z drużyną Łaskovii Łask oraz koleżankami z kadry Śląska, siatkarkami UKS Centrum Pszczyna. które finalnie zajęły odpowiednio  6 i 7 miejsce w Polsce. Miłym akcentem dla klubu z Dębowca był fakt , że zespół z Pszczyny prowadzi była zawodniczka i wychowanka UKS Dębowianka Agnieszka Szczypka. Tym samym siatkarki z Dębowca kończą dużym sukcesem cały sezon, który był bardzo udany i przyniósł czołowe miejsca w rywalizacji jak się okazało nie tylko na Śląsku, ale i w Polsce.