Urząd Gminy Dębowiec
43-426 Dębowiec,
ul. Katowicka 6
Godziny pracy Urzędu:
Poniedziałek - Środa 7.30 - 15.30
Czwartek 7.30 - 16.30
Piątek 7.30 - 14.30
czwartek 30 maja 2024
Przejdź na nasz profil Facebook

Smak Ameryki w Bibliotece

Gminna Biblioteka Publiczna w Dębowcu oraz Gminny Ośrodek Kultury, Sportu i Turystyki serdecznie zaprasza 23 lipca o godzinie 17. 00 w siedzibie biblioteki na spotkanie z Elżbietą Holeksą-Malinowską i promocję jej książki "Smak Ameryki czyli nie taki diabeł straszny".


Elżbieta Holeksa-Malinowska -cieszynianka. W poszukiwaniu swojego miejsca w życiu, wyjeżdża najpierw do Warszawy, gdzie mieszka i pracuje w warszawskim Teatrze RAMPA na Targówku ponad dwadzieścia lat. Następnie w 2000 roku wyjeżdża do USA. Po powrocie w 2012 roku wraca do Cieszyna, znajdując tu, w końcu swoje miejsce na ziemi.


Ma na swoim koncie trzy samodzielnie wydane tomiki wierszy „Tobie ja”, „Skarby moje”, „Widok z serca” oraz tomik „Dwugłos”, wydany wspólnie z mężem Stanisławem, pomyślany jako poetycka rozmowa. Jej wiersze prezentowane są w różnych antologiach. Otrzymała też nagrodę wyróżnienia na konkursie poetyckim w USA „ Wiersze Poetów Emigrantów „. Ma na swoim koncie też książki „Minia, Hela, Frantek i inni” - sagę rodzinną i najnowszą książkę „Smak Ameryki czyli nie taki diabeł straszny” opowiastki o pobycie na emigracji. Pomysłodawczyni i współorganizatorka antologii wierszy o Cieszynie „ A w Cieszynie „ współczesnych, żyjących poetów. Jest członkiem klubu literackiego „Nadolzie” przy MZC oraz Cieszyńskiej Studni Literackiej” przy bibliotece miejskiej w Cieszynie. Należy do Stowarzyszenia Autorów Polskich.


Serdecznie zapraszamy!!